Bankowość / Finanse

Wcześniejsza spłata pożyczki gotówkowej

Wcześniejsza spłata pożyczki gotówkowej

Firmy pożyczkowe podchodzą bardzo różnie do kwestii wcześniejszej spłaty czy to części czy też całości kapitału pożyczonego w ramach pożyczki gotówkowej. Warto więc znać swoje prawa w tym zakresie. Jednocześnie warto sprawdzić podejście firmy w tej kwestii do klienta, dzięki czemu możemy wyrobić sobie o takiej firmie pożyczkowej opinie.

W przypadku tych największych, które działają na polskim rynku od lat, kwestia wcześniejszej spłaty pożyczonych środków przebiega bezproblemowo, a klient jest w pełni informowany o wszystkich kwestiach związanych ze wcześniejszą spłatą swojej pożyczki. Zacząć wypada od kwestii rezygnacji z pożyczki. Szybkie pożyczki gotówkowe brane są często w sytuacjach trudnych.

Może jednak zdarzyć się tak, że problemy finansowe, które początkowo wydawały się spore, w rzeczywistości będą o wiele mniejsze czy też na skutek innych czynników pożyczka po prostu okaże się zbędna. Warto wiedzieć wtedy, że można w ciągu dwóch tygodni od wzięcia pożyczki, po prostu z niej zrezygnować. Nie ponosi się wtedy wielu dodatkowych, związanych z obsługą pożyczki kosztów, aczkolwiek za okres skorzystania na przykład z ubezpieczenia pożyczki może zostać pobrana opłata. To samo dotyczyć może naliczonych odsetek  kapitałowych. Z inną sytuacją mamy do czynienia wtedy gdy już po pewnym czasie od momentu zaciągnięcia pożyczki, zdecydujemy się na jej wcześniejszą spłatę, czy też zechcemy spłacić część kapitału.

Przy spłacie częściowej można liczyć na zmniejszenie regularnych rat, czy skrócenie czasu trwania okresu pożyczki. Obie opcje są jak najbardziej korzystne dla pożyczkobiorcy. Inną sytuacją jest całkowita wcześniejsza spłata pożyczki. Wtedy nie tylko można ograniczyć całkowity koszt pożyczki, ale także zyskuje się prawo do zwrotu części pobranych opłat. Mowa tutaj o usługach, z których już nie skorzystamy, a opłata pobrana została za cały okres pożyczki. Jest to chociażby ubezpieczenie pożyczki, ale także jej obsługa domowa i tym podobne dodatkowe opcje. Wtedy też, za niewykorzystany okres otrzymać można zwrot pobranych w ten sposób opłat.

Polecamy zapoznanie się z ofertą https://www.provident.pl

Zobacz także:

Leave a Reply