Informacje / kredyt / porady / Pożyczki

Walka o każdego klienta

Walka o każdego klienta

Współczesny rynek usług finansowych jest bardzo mocno odmieniony przez coraz liczniejsze i silniejsze podmioty finansujące życie zwykłych klientów, ale nie związane z rynkiem bankowym. Oczywiście pierwsze lata czy nawet dekada funkcjonowania takich firm jak Provident nie była dla nich szczególnie prosta, ponieważ zaufanie do takich usług jak pożyczki pozabankowe oraz firmy nie będące bankami, było bardzo niskie. Wielu ludzi intuicyjnie kojarzyło takie usługi finansowe z lichwą i katastrofalnie wysokim oprocentowaniu czy niesamowicie nieprzyjemną windykacją. Faktycznie – w pierwszych latach funkcjonowania firm udzielających takiej pożyczki ich działanie było mocno niestandardowe i podejrzane. Samo odwiedzanie klienta w jego domu było nie do zaakceptowania z punktu widzenia licznych potencjalnych odbiorców. Dla innych problemem była faktycznie niesympatyczna czy wręcz zastraszająca windykacja.

Standardy usług

Z czasem jednak w tych usługach pojawiły się nowe standardy i coraz wyższe wymagania samych inwestorów oraz właścicieli. Konkurencja z bankami zaczęła się na dobre, gdy te pogrążyły się w kryzysie finansowym a ich klienci przestali mieć szansę na otrzymanie pożyczki przeze Internet czy jakiekolwiek innej w swoim stałym banku. To dało paliwo do rozwoju wszystkich mniejszych i większych firm, które dzisiaj masowo sprzedają pożyczki online i to klientom, którzy absolutnie nie rokują dobrze na przyszłość.

provident

Osoby z bardzo słabą historią kredytową, zerowymi dochodami czy nawet w trakcie egzekucji komorniczej, także są dzisiaj w stanie znaleźć przynajmniej jedną firmę, która mimo tego zagrożenia pożyczy im pieniądze. Taka firma może bowiem zarobić na wiele sposobów:

  • windykując klienta i obarczając go wszystkimi kosztami windykacyjnymi, mogącymi osiągać nawet dwadzieścia złotych za wysłanie zwykłego listu

  • przekazując jego sprawę do sądu, a następnie do urzędu skarbowego lub komornika sądowego w celu windykowania należności z pensji, konta lub licytacji zajętej nieruchomości albo posiadanych przez niego ruchomości.

Zobacz także:

Leave a Reply