Giełda / Kredyty

Szybka pożyczka – podpisanie umowy

Szybka pożyczka – podpisanie umowy

Podpisanie umowy szybkiej pożyczki oznacza nie tylko to, że akceptujemy jej warunki, ale jest to także potwierdzenie tego, że wszystkie warunki pożyczki są dla nas zrozumiałe. Z tego też powodu należy poświęcić trochę czasu samej umowie. W żadnym razie nie wolno podpisywać jej pochopnie, zwłaszcza, że najczęściej mamy możliwość przeczytania jej w swoim własnym domu.

Szybka pożyczka – podpisanie umowyFirmy pożyczkowe preferują przynajmniej obecnie obsługę online całego wniosku pożyczki. Oznacza to, że sama umowa najprawdopodobniej zostanie przesłana za pośrednictwem kuriera, w obecności którego możemy ją podpisać. Wiele osób odczuwa w takiej sytuacji presję, związaną chociażby z tym, że kurier musi poczekać aż do momentu podpisania umowy.

Pamiętamy jednak, że złożony podpis dotyczyć będzie pożyczki, często zaciąganej na dłuższy okres czasu, tak więc powinniśmy się z nią możliwie dokładnie zapoznać. W zdecydowanie lepszej sytuacji są te osoby, które korzystają z usług firm zapewniających obsługę domową. Wtedy umowa jest bowiem podpisywana w obecności doradcy klienta, którego można dopytać o wszelkiego rodzaju aspekty podpisywanej umowy. Zawsze też należy brać pod uwagę to, że umowa powinna być kompletna, to znaczy wszystkie ustalenia dotyczące pożyczki powinny zostać zawarte w umowie na piśmie. Należy unikać ustnych ustaleń, zwłaszcza jeśli będą dotyczyć one istotnych aspektów samej pożyczki gotówkowej.

W przypadku podpisywania umowy z doradcą zawsze jest możliwość wprowadzenia do niej zmian, dotyczących chociażby wynegocjowanych ustaleń, czy wyjaśnienia wszelkiego rodzaju wątpliwości. Jeden egzemplarz umowy powinien zostać w posiadaniu pożyczkodawcy, warto przechowywać go przynajmniej do końca terminu spłaty pożyczki gotówkowej. W przypadku umów szybkich pożyczek rzadko dochodzi do konieczności podpisania aneksu, ale trzeba brać pod uwagę także i taką kwestię. Normą może być także konieczność złożenia pisemnej dyspozycji w sytuacji chęci wcześniejszej spłaty części czy też całości pożyczonego kapitału.

Zobacz także:

Leave a Reply