Banki / Giełda / Kredyty

Spłata szybkiej pożyczki

Spłata szybkiej pożyczki

Bardzo ważnym aspektem każdej pożyczki, w tym także i szybkiej pożyczki gotówkowej są oczywiście ustalenia odnośnie warunków jej spłaty. Ustalenia tego typu powinny znaleźć się w samej umowie pożyczki i obejmować kilka zasadniczych kwestii. Po pierwsze jest to podstawowy harmonogram spłaty pożyczki gdzie określa się termin spłaty całej pożyczki oraz dołączony zostaje harmonogram jej spłaty. Częstotliwość rat dobierana jest przez pożyczkodawcę.

W przeciwieństwie do banków tutaj poziom elastyczności jest zdecydowanie wyższy, tak więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zdecydować się chociażby na raty płatne co tydzień. W rzeczywistości sam harmonogram spłaty zostaje ustalony i wyliczony odpowiednio wcześniej tak więc klient ma możliwość pełnego zapoznania się z całkowitymi kosztami zaciąganej przez siebie pożyczki.

W umowie mogą znaleźć się także ustalenia odnośnie możliwości skorzystania z promocji, czyli na przykład dodatkowej premii lub prezentu za terminową spłatę pożyczki. Warunkiem może być po prostu dotrzymanie terminu całkowitej spłaty jak też konieczność realizowana wszystkich spłat zgodnie z harmonogramem. Już na samym początku powinniśmy zapoznać się także z warunkami wcześniejszej spłaty pożyczki. Większość firm pożyczkowych daje swoim klientom możliwość skorzystania ze wcześniejszej spłaty pożyczki, ale w wielu z nich procedura może być zupełnie inna.

Niekiedy wystarczy po prostu wykonać dodatkowy przelew, w innych trzeba najpierw złożyć specjalną dyspozycję, na podstawie której wcześniejsza spłata może być zrealizowana. Jest to dosyć istotny aspekt bowiem dokonanie wcześniejszej spłaty zaciągniętej pożyczki w znacznym stopniu zmniejsza także koszty całkowite pożyczki gotówkowej. Dokładnie zapoznać należy się także z kwestiami opóźnień i ewentualnych dodatkowych opłat. Nie da się wykluczyć problemów z terminową spłatą, więc wysokość tych opłat oraz możliwości, z których może skorzystać klient także są ważne przy porównywaniu ofert poszczególnych pożyczkodawców.

Zobacz także:

Leave a Reply