Bankowość / Finanse / Giełda

Pożyczki dla osób już zadłużonych

Pożyczki dla osób już zadłużonych

Pożyczki gotówkowe mogą być i często w praktyce są doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które już pewne zadłużenie posiadają. Sam fakt posiadania pożyczki czy kredytu oczywiście nie eliminuje z możliwości uzyskania kolejnego kredytu bankowego, ale kryteria oceny zdolności w bankach są zwykle dosyć wysokie. W sytuacji gdy raty kredytów już posiadanych wynoszą połowę osiąganych przychodów czy nawet więcej, o kolejnym kredycie bankowym raczej nie może być mowy.

W przypadku firm pożyczkowych sytuacja wygląda nieco inaczej, aczkolwiek one także dokładnie sprawdzają aktualny stan zadłużenia klienta, przynajmniej w sytuacji gdy ubiega się on o typową pożyczkę gotówkową. Czasem więc konieczne będzie wykazanie się także i tym przypadku dobrą zdolnością kredytową oraz przedstawienie dodatkowej dokumentacji takiej jak zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych przychodów.

Przygotować należy się także na to, że pożyczka gotówkowa w takiej sytuacji może okazać się nieco bardziej kosztowna w porównaniu z kredytem bankowym. Przede wszystkim jest to jednak związane z aktualną sytuacją osoby już zadłużonej. Firmy pożyczkowe muszą bowiem uwzględniać ryzyko związane z tego rodzaju pożyczką, co niemalże zawsze odbije się na wysokości rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Trzeba sobie zdawać sprawę także i z tego, że nie każda firma pożyczkowa zdecyduje się na udzielenie pożyczki osobie już zadłużonej. Często też znaczenie ma to, czy o pożyczkę stara się nowy klient czy też osoba, która już z usług konkretnego pożyczkodawcy korzystała.

Na pewno też dla osób zadłużonych ogromne znaczenie ma tutaj fakt, że pożyczkę można w bardzo dużym stopniu dopasować do potrzeb pożyczkobiorcy. Oznacza to przede wszystkim dopasowanie do wysokości aktualnego obciążenia. Dobrać można także termin spłaty rat oraz całkowity czas pożyczki, w zależności oczywiście od firmy pojawić może się możliwość dokładnego ustalenia liczby dni do spłaty pożyczki, a raty pobierane mogą być niekoniecznie co miesiąc ale na przykład co tydzień, zgodnie z aktualnymi możliwościami pożyczkobiorcy.

Polecamy zapoznanie się z ofertą https://www.provident.pl

Zobacz także:

Leave a Reply