Bez kategorii

Na co zwrócić uwagę przy braniu pożyczki gotówkowej

Na co zwrócić uwagę przy braniu pożyczki gotówkowej

Co prawda decyzja o wzięciu pożyczki gotówkowej nie jest być może aż tak bardzo brzemienna w skutkach jak decyzja o skorzystaniu z kredytu hipotecznego, ale także jest bardzo ważną decyzją, która z pewnością powinna być odpowiedni rozważona.

Istnieje kilka elementów na które jak najbardziej należy zwrócić uwagę przy wybieraniu oferty pożyczki gotówkowej. Pierwszym z nich są całkowite koszty pożyczki, które można obliczyć często z dużą dozą dokładności już na etapie składania wniosku.

Pomocne są wszelkiego rodzaju kalkulatory pożyczkowe (https://www.provident.pl ), ale rzadko kiedy są w stanie uwzględnić absolutnie wszystkie czynniki związane z pożyczką, więc ostateczny koszt może być nieznacznie inny. Informacje o całkowitych kosztach pożyczkodawca powinien otrzymać od swojej firmy pożyczkowej rzecz jasna na piśmie. Tak samo w formie pisemnej powinna być sporządzona sama umowa pożyczkowa, na podstawie której przekazane zostaną środki. Nie bez znaczenia jest tutaj możliwość wyboru określonych usług dodatkowych. Wygodna może być na przykład obsługa domowa pożyczki, ale jeszcze niewiele firm pożyczkowych ma taką opcję w swojej ofercie. Na bezpieczeństwo pożyczki w dużym stopniu wpływa jej ubezpieczenie, które jest niekiedy obowiązkowe, zwłaszcza w większych firmach pożyczkowych. Jeśli takie ubezpieczenie otrzymujemy to należy zwrócić uwagę na ważną kwestię, czyli na to jaki jest faktyczny zakres umowy ubezpieczeniowej.

Często jest to aspekt pomijany przez pożyczkobiorców, co jest poważnym błędem bowiem nie mają oni wiedzy odnośnie tego przed czym ubezpieczenie zapewnia ochronę oraz czy w ogóle będą mogli z tej ochrony skorzystać. Konieczne jest więc zapoznanie się z warunkami OWU danego ubezpieczenia. Ważnym aspektem jest możliwość dopasowania do swoich wymogów samej pożyczki, w tym także okresu spłaty jak i częstotliwości opłacanych rat. Niezależnie od atrakcyjności samej oferty wskazane jest zapoznanie się z opiniami na temat danej firmy pożyczkowej. Dopiero uzbrojeni w taką wiedzę możemy dokonać świadomego wyboru najlepszej pożyczki gotówkowej.

Zobacz także:

Leave a Reply