Finanse / Giełda

Formalności i zabezpieczenie pożyczek gotówkowych

Formalności i zabezpieczenie pożyczek gotówkowych

Główną zaletą szybkich pożyczek gotówkowych jest bardzo mała ilość formalności niezbędnych do uzyskania takiej pożyczki. Zwłaszcza jeśli dokonamy porównania z kredytami gotówkowymi, aczkolwiek w ostatnim czasie pod tym względem poprawie ulega także i oferta banków. Nie oznacza to jednak, że z formalnościami w ogóle się nie spotkany.

Wszystko bowiem zależy od rodzaju pożyczki gotówkowej oraz rzecz jasna także od wysokości kwoty, którą chcemy pożyczyć. Im będzie ona wyższa tym większe wymogi formalne związane z pożyczką mogą się pojawić. Po pierwsze jest to konieczności identyfikacji tożsamości pożyczkobiorcy.

Formalności i zabezpieczenie pożyczek gotówkowychJeśli możliwa jest obsługa osobista czy też obsługa domowa to w pełni wystarczające jest przedstawienie dowodu tożsamości. W przypadku gdy wniosek jest całkowicie obsługiwany online, konieczne może być przejście odpowiedniej procedury weryfikującej, która może być różna w zależności od firmy. Typowe działania to wysłanie kopii czy skanu dokumentów czy też zrealizowanie przelewu weryfikującego. Kiedy mówimy o bardzo małych kwotach pożyczek, to na tym już formalności z nimi związane mogą się kończyć. Jeśli jednak jest to pożyczka większa lub firma pożyczkowa stosuje wyższe standardy bezpieczeństwa, to pojawić mogą się także inne wymogi.

Do najczęściej występujących zalicza się konieczność posiadania stałego źródła przychodów. Czasem dochodzi do tego także konieczność posiadania stałego adresu zameldowania. Mogą być to czynniki determinujące możliwość uzyskania pożyczki. Firmy pożyczkowe rzadziej sięgają po konieczność okazania zaświadczenia o wysokości zarobków, nawet w przypadku gdy udzielana jest pożyczka na maksymalną przewidzianą w danym segmencie pożyczek kwotę. Zaświadczenie o wysokości zarobków dotyczyć może też częściej nowych klientów czy osób, które pracują dorywczo. Często też ocena dokonywana jest w miejscu zamieszkania klienta, w ramach obsługi domowej. Bardzo ważnym wymogiem jest także to, aby wszystkie warunki pożyczki gotówkowej zostały spisane w formie pisemnej.

Polecamy zapoznanie się z ofertą https://www.provident.pl

Zobacz także:

Leave a Reply