Rewolucja na rynku pożyczkowym

Rewolucja na rynku pożyczkowym

W dzisiejszych czasach rynek pożyczkowy w Polsce jest rynkiem bardzo dynamicznym i dość rozwiniętym. Okazuje się, że bardzo szybko trafiają do nas rozwiązania z innych krajów i wiele zagranicznych firm pożyczkowych decyduje się na wejście na nasz rynek. Wynika to z dużego zainteresowania pożyczkami pozabankowymi w Polsce. Wiele osób przyznaje, że korzysta z takiej pomocy…

Rozwiązanie problemów finansowych

Rozwiązanie problemów finansowych

Problemy finansowe dotykają co jakiś czas każdego z nas. Niekiedy radzimy sobie z nimi lepiej, a innym razem gorzej. Zazwyczaj wynikają one z sytuacji losowych, na które po prostu nie mamy wpływu. Jeżeli posiadamy jakieś oszczędności i wolne środki, można próbować sobie poradzić z kłopotami. Jeżeli zaś nie udało nam się nic zaoszczędzić, pozostaje jedynie…

Wcześniejsza spłata pożyczki gotówkowej

Wcześniejsza spłata pożyczki gotówkowej

Firmy pożyczkowe podchodzą bardzo różnie do kwestii wcześniejszej spłaty czy to części czy też całości kapitału pożyczonego w ramach pożyczki gotówkowej. Warto więc znać swoje prawa w tym zakresie. Jednocześnie warto sprawdzić podejście firmy w tej kwestii do klienta, dzięki czemu możemy wyrobić sobie o takiej firmie pożyczkowej opinie.

Czym są pożyczki gotówkowe i kto może ich udzielić

Czym są pożyczki gotówkowe i kto może ich udzielić

Pożyczki gotówkowe nie bez powodu porównywane są często z kredytami bankowymi. Mają z nimi całkiem sporo wspólnego, ale jedną z podstawowych różnic jest forma regulacji prawnej pożyczek oraz wymóg, iż pożyczkodawca musi być właścicielem pożyczanych środków. Nie mogą więc one pochodzić na przykład z depozytów innych klientów. Na tej podstawie właśnie udzielane są pożyczki gotówkowe,…

Bezpieczna szybka pożyczka

Bezpieczna szybka pożyczka

Wielu klientów podejmuj decyzje o ostatecznym wyborze firmy pożyczkowej często po prostu na podstawie materiałów reklamowych, które otrzymuje. Nie zawsze jest to postępowanie właściwe. Często firmy pożyczkowe, zwłaszcza te mniejsze o słabo rozpoznawalnych markach próbują podkoloryzować swoje oferty aby w porównaniu z takimi gigantami jak Provident wypaść przynajmniej tak samo dobrze.

Okres spłaty pożyczki gotówkowej i wcześniejsza spłata

Okres spłaty pożyczki gotówkowej i wcześniejsza spłata

Koszty całkowite każdej pożyczki gotówkowej są ściśle uzależnione zarówno od wielkości samej pożyczki jak i okresu jej spłaty. Wpływ mają także dodatkowe koszty pobierane przez pożyczkodawcę, często ściśle uzależnione z tym jak długo potrwa spłata pożyczki. Co więc jest jak najbardziej zrozumiałe im szybciej uda się daną pożyczkę spłacić, tym jej całkowite koszty będą mniejsze.

Maksymalna wartość pożyczki gotówkowej

Maksymalna wartość pożyczki gotówkowej

Pożyczki gotówkowe, kojarzone w dużym stopniu z chwilówkami, to w opinii wielu ludzi pożyczki o bardzo niskich kwotach. W rzeczywistości jednak oferta firm pożyczkowych jest w tym zakresie o wiele szersza. Przy odrobinie wysiłki znajdziemy nawet tak zwane pożyczki hipoteczne, których wartość może być już całkiem pokaźna.

Formalności i zabezpieczenie pożyczek gotówkowych

Formalności i zabezpieczenie pożyczek gotówkowych

Główną zaletą szybkich pożyczek gotówkowych jest bardzo mała ilość formalności niezbędnych do uzyskania takiej pożyczki. Zwłaszcza jeśli dokonamy porównania z kredytami gotówkowymi, aczkolwiek w ostatnim czasie pod tym względem poprawie ulega także i oferta banków. Nie oznacza to jednak, że z formalnościami w ogóle się nie spotkany.